Afdøde
2015
 


• Marie E B Jensen, Sevelskovbyvej, Vinderup, Holstebro, Midtjylland, 5 jun 1904 - 30 jan 2015

• fraskilt Jensine Edvardine Jensen, Højvangshaven, Esbjerg, Syddanmark, 29 sep 1906 - 20 mar 2015

• ugift Kristiane M Pedersen, Kærgården, Otterup, Nordfyn, Syddanmark, 3 okt 1907 - 22 okt 2015

• Aase Blake, Else Mariehjemmet, Humlebæk, Fredensborg, (født i Storbritannien, tilflyttet fra Ordrup, Gentofte 2013), 3 jan 1908 - 12 jul 2015
• Signe Laursen, Hinnerup, Favrskov, 1 feb 1908 ‑ 20 nov  2015
• Inger Emilie Jensen, (Billede 103+104), flyttet fra Aalborg Kloster til plejehjem i 2014, Vor Frelsers, Aalborg, 1 feb 1908 - 1 jul 2015
• Emmy Jakobsen, Skovvænget, Kolding, 7 jun 1908 - 11 maj 2015

• Kirsten Juncker Brasen, Holmegårdsparken, Ordrup, Gentofte, 23 jan 1909 - 22 feb 2015
• Irmgard Ursula Claussen (født i Tyskland, tysk), Glesborg Plejecenter, Grenaa, Norddjurs, 18 feb 1909 - 9 okt 2015
• Vera Margrethe Wolf-Jürgensen, Åbyhøj, Aarhus, 12 mar 1909 - 5 feb 2015

• Valborg Oliva Marie Rasmussen, Paradisvej, Rønne, 3 aug 1909 - 2 jul 2015
• Kristine Hornbek Stavad, Augustenborggade, Aarhus, 18 sep 1909 - 15 maj 2015

• (Elvine S) 'Winne' Nielsen, Dybvad, Frederikshavn, 16 jan 1910 - 16 jan 2015
• Eli Marie Alvilda Johansen, Kongsted Ældrecenter, Faxe, 3 feb 1910 - 9 apr 2015
• ugift Margrethe Bendix, Pandrup, Jammerbugt, 14 feb 1910 - 2 jan 2015
• Emilie Margarethe Hansen, Solgården, Hundborg, Thisted, 15 feb 1910 - 12 mar 2015
 Uidentificeret enke, Sankt Nikolai, Holbæk, 11 mar 1910 - 4.kvt 2015
• Rigmor Mikkelsen, Vejstrupvej, Brudager, Svendborg, 18 mar 1910 - 18 jun 2015
• Viola Vilhelmine Jensen, Ålholmhjemmet, Ullerød, Hillerød, 22 mar 1910 - 25 sep 2015
• Ketty Petra Wendelboe Veisner, Verdishave, København SV, 28 apr 1910 - 4 feb 2015
• MarGrete Bechsgaard, Baeshøjgård, Vig, Odsherred, 16 maj 1910 - 26 jul 2015
• Ellen Kathrine With, Viby, Roskilde, 24 maj 1910 ‑ 8 feb 2015
• Ruth Eleonora Andersen, Flintholm, Frederiksberg, 26 maj 1910 - 7 jan 2015
• Grethe Rendal, Center Øst, Vollsmose, Odense, 31 maj 1910 - 23 jan 2015
 Lilly Marie Flygenring, Dronning Ingrids plejehjem, Valby, København, 10 jun 1910 - 21 aug 2015 
• Margrethe Bramsen, Brydes Allé, Sundby, København, 21 jun 1910 - 31 jan 2015
• ugift Edel Kirstine Klaustrup, Gadegårdsvej, Lind, Herning, 30 jun 1910 - 7 jun 2015

• ugift Bertha Nielsen, Trige, Aarhus, 21 aug 1910 ‑ 23 mar 2015
• Christence Nielsen, Fjordparken, Hals, Aalborg, 22 aug 1910 - 5 mar 2015

• ugift Edith Nielsen Waisbech, Borgvold, Viby, tidl. Max Müllersgade, Aarhus, 5 sep 1910 - 22 feb 2015
 Uidentificeret, ugift, Vejerslev, Morsø, 22 sep 1910 ‑ 3.kvt 2015

• Ellen Jacobine Eriksen, Gasværksvej, Marstal, Ærø, 14 nov 1910 - 12 jul 2015
• Magrethe Kjestine Brodersen, Haderslev, 19 nov 1910 - 5 sep 2015
• Emma Martine Christensen, Sælsager, Skalborg, Aalborg, 20 nov 1910 - 16 sep 2015
 10 dec 1910 - 1.kvt 2015 Bellahøj-Utterslev,, København

  1 jan 1911 - 4.kvt 2015 Vestervang, Helsingør
  7 feb 1911 - 1.kvt 2015 ugift Hellerup, Gentofte
• Bertha Marie Hansen, Odense V, 7 feb 1911 ‑ 19 aug 2015
• Asta Fuglsang, Sunds, Herning, 11 feb 1911 ‑ 15 aug 2015
• Ulla Rønde, Grenaa, Norddjurs, 8 mar 1911 ‑ 19 dec 2015
• Margrethe Drescher Dahlen, Paludan Müllers Vej, Frederiksberg, 13 mar 1911 - 5 jul 2015

 


  Mænd:

• Martin Jørgensen, Kærmindeparken, Bording, Ikast‑Brande, 22 nov 1908 - 5 jul 2015

• Henry Olesen, Caspershus, Frederikshavn, 24 mar 1909 ‑ 12 jan 2015

• Niels Peter Jensen, Korsvejens sogn, Tårnby, 3 jan 1910 ‑ 2.kvt 2015
• gift Thorvald Fog, Henne Stationsby, Varde, 11 nov 1910 ‑ 11 mar 2015
• Hans Peter Friis Larsen, Vamdrup, Kolding, 14 nov 1910 ‑ 16 apr 2015
• Gunnar Ovesen, Homåvej, Norddjurs, 19 nov 1910 ‑ 22 maj 2015

• Sigurd Damving, Aase Hansens Vej, Frederiksværk, Halsnæs, 28 mar 1911 - 12 jul 2015
• Uidentificeret enkemand, Kongens Lyngby, Lyngby‑Taarbæk, 2.kvt 1911 - 4.kvt 2015

• Søren Bonderup, Roden, Gistrup, Aalborg, 27 jun 1911 - 6 dec 2015
• Ernst Jensen, Oppe Sundby, Frederikssund, 18 aug 1911 - 25 mar 2015
• Tage Hasseriis Gormsen, Asperup, Middelfart, 19 aug 1911 - 26 feb 2015
• Jacob Wrang, Lambjergskovvej, Vollerup, Sønderborg, 29 aug 1911 - 21 jul 2015
• Eugen Thielmann Larsen, Sømarken, Kaj Munksvej, Nykøbing F, Guldborgsund, 31 dec 1911 - 1 mar 2015
 
• Christian Jensen Skotterup, Kildehaven, Viborg, 7 jan 1912 - 6 okt 2015
• gift Verner Rusholt, Lysbrogade, Silkeborg, 20 jan 1912 - 17 mar 2015
• Walther Schmidt, Nygårdsvej, Ballerup, 29 jan 1912 - 4 nov 2015
 København, 1.kvt 1912 - 2.kvt 2015
 Uidentificeret 'sovjetisk' indvandrer, København, 1.kvt 1912 - 3.kvt 2015
• Henry Anton Christian Sørensen, Wiedergården, Dragør, 17 feb 1912 - 22 jul 2015


2016:

Liste over ældste kvinder døde i 2016:

• ugift Signe K Højer, Nygade, Silkeborg, Midtjylland, 1 nov 1905 - 18 mar 2016

• fraskilt Gerda Muf, Lyngehus, Allerød (tilflyttet 2012 fra København), Hovedstaden, 16 mar 1906 - 29 apr 2016
_

• Marie Kathrine M Jensen, Sjælsøcentret, Birkerød, Rudersdal, Hovedstaden, 3 feb 1908 - jan-mar 2016
• Mary Inger Antonsen, Akaciegården, Betty Nansens Allé, tidl. Skellet og Nimbusparken, Frederiksberg, Hovedstaden, 23 feb 1908 - 10 dec 2016
• Kamma Dagny Nørgaard, Vester Søgade, København, Hovedstaden, 28 feb 1908 - 27 sep 2016
• ugift Maja Jensen, Multicenter Præstø, tidl. Fjordgården, Præstø, Vordingborg, Sjælland, 21 aug 1908 - 30 jan 2016
• fraskilt MarGrethe Leona Glad, Svanedammen, tidl. Johs. Høirupsvej, Nyborg, Syddanmark, 20 nov 1908 - 1 sep 2016

• ugift Astrid Marie Hvejsel, Samuel Morses Vej, Skejby, Aarhus, Midtjylland, 9 apr 1909 - 4 mar 2016
• Dagmar Elise Jørgensen, Ramløse, Gribskov, Hovedstaden, 24 apr 1909 - 20 mar 2016
• Emma Andersen, Strandgården, Strandby, Frederikshavn, Nordjylland, 20 aug 1909 - 27 nov 2016
• Esther Eva Hansen, Rødager Allé, Rødovre, Hovedstaden, 30 sep 1909 - 21 jan 2016
• Johanne Jensen, Hovedgård, Horsens, Midtjylland, 14 okt 1909 - 23 jan 2016
• Bergliot Henriette Poulsen, Grønnevej, Virum, Lyngby-Taarbæk, Hovedstaden, 20 nov 1909 - 18 apr 2016
• ugift Karen Else Bruun, Sølund, København N, Hovedstaden, 29 nov 1909 - 18 jan 2016
• Irmgard Meta Sophie Wallentin (svensk, født i Tyskland), Rolighedsvej, Helsingør, Hovedstaden, 1 dec 1909 - 25 jul 2016
• fraskilt Mary Sofie Martlev, Rosenvangs Allé, Aarhus, Midtjylland, 24 dec 1909 - 6 feb 2016

• Ellen Katrine Hansen, Breelteparken, Hørsholm, Hovedstaden, 16 feb 1910 - 30 apr 2016
• Gerda Martlev, Hegnsgården, Alléen, Nærum, Rudersdal, 11 apr 1910 - 20 okt 2016
• Rigmor Langkilde Hundahl, Skansevej, Nørresundby, Aalborg, 23 aug 1910 - 17 jan 2016
• Stella Hermansen, Platanvej, Sankt Andreas, Randers, 10 okt 1910 - 3 mar 2016
• Ausa Steenstrup, Vielunden, Gislev, Faaborg‑Midtfyn, 25 okt 1910 - 11 jan 2016
  skilt flyttet fra Gjellerup sogn til Herning sogn 2014, Herning, 14 dec 1910 - apr-jun 2016 

• Else Hedvig Mathilde Kjærbye, Lindely, Sankt Lukas Stiftelsen, Hellerup, Gentofte, 21 jan 1911 - 20 aug 2016
• Ane Marie Rasmussen, Knud Lavard Centret, Ringsted, 2 feb 1911 - 19 aug 2016
• ugift Bodil Frederiksen, Skanderborg, Skanderborg, 8 feb 1911 - 5 feb 2016
• Agnete Rozarth Bjørn, Sennupsmarken, Virum, Lyngby-Taarbæk, 22 mar 1911 - 15 mar 2016
• Else Arberg Bjerg, Rolighedsvej, Herning, 30 mar 1911 - 13 jul 2016
• (Johanne) HanSine Knudsen, Trollemosen, Svendborg, 30 apr 1911 - 28 okt 2016
• Else Margrethe Larsen, Syvhøjvej, Tornemark, Næstved, 3 maj 1911 - 1 dec 2016
• Ingrid Truelsen, Kildevej, Skanderborg, 6 maj 1911 - 21 nov 2016  
 Frederikshavn, 14 sep 1911 - apr-jun 2016 
• Hedevig Ingeborg Brandt, Montebello, Gurrevej, Helsingør, 5 okt 1911 - 18 sep 2016
  8 okt 1911 - 2016 Vigerslev, København
• Ellen Hell Hansen, Kildevæld Plejehjem, Helsingborggade, tidl. Fanøgade, København, 13 okt 1911 - 16 jul 2016
 31 okt 1911 - 2016 Sankt Pauls, København
  3 nov 1911  - apr-jun 2016  Hvidbjerg, Morsø
  6 nov 1911 - 2016 Grøndals, København
 18 nov 1911 - jul-sep 2016 Løkken/Hjørring
• Ellen Harriet Olsen, Østerbrogade, Faaborg, Faaborg-Midtfyn, 27 nov 1911 - 15 jul 2016

2016 mænd:
• Georg Ingwersen Jensen, Blokhaven, Skovlunde, Ballerup, Hovedstaden
_

• Valdemar Østergaard Jørgensen, Kirstinedalsvej, Frederiksberg, Hovedstaden, 18 jul 1908 - 2 maj 2016

• Holger Christian Marinus Hartmann, Kløvermarksvej, Hesselager, Svendborg, Syddanmark, 29 maj 1909 - 30 aug 2016

• Paul Arnold Hansen, Lystoftebakken, Lundtofte, Lyngby-Taarbæk, Hovedstaden, 23 feb 1910 - 2 apr 2016
• gift Alfred Nielsen, Tornbjergvej, Fårevejle, Odsherred, Sjælland, 9 jul 1910 - 13 okt 2016

• Halfdan Fihl-Jensen, Amaliehaven, Augustenborg, Sønderborg, Syddanmark, 15 apr 1911 - 29 apr 2016
• Poul Qvesel, Bredgade, Nørre Nebel, Varde, Syddanmark, 11 jun 1911 - 14 jun 2016
• Tage Buch, Grønnegården, Nykøbing Sj., Odsherred, Sjælland, 25 jun 1911 - 9 feb 2016
• Laurits Fjordbak Jensen, Præstemarken, Stubbekøbing, Guldborgsund, Sjælland, 24 sep 1911 - 1 dec 2016
• gift Gunner Knudsen, Nederbylund, Tørring, Hedensted, Midtjylland, 8 okt 1911 - 15 apr 2016
• Ernst Bendtsen, Rolighedsvej, Frederiksberg, Hovedstaden, 7 nov 1911 - 31 aug 2016

• Arnold Severin Madsen, Elmehøj, Hammel, Favrskov, 10 jan 1912 - 28 apr 2016
• Elias Gulholm-Hansen, Møldrup, Vester Tostrup, Viborg, 20 jul 1912 - 29 apr 2016
• Helmer Poulsen Heegaard, Randers Kloster, Randers, 26 jul 1912 - 7 jan 2016
• Verner Ingemann Petersen, Sankt Mikkels, Slagelse, 28 aug 1912 - 3 nov 2016
• ugift Jørgen Marius Petersen, Sjølund, Vejstrup, Kolding, 28 nov 1912 - 14 mar 2016
 
  Kvinder døde fra 1 jan 2013 - 31 dec 2013:

Agnes J K Hansen, Skovbo-Centret, Esbjerg, Syddanmark, 14 okt 1903 - 25 jan 2013

• Karen H K Madsen, Pl.hj. Lindegården, Herning (tilflyttet fra Tarm juli 2008), Midtjylland, 2 aug 1904 - 25 sep 2013

• Ingeborg Hansen, Bergthorasgade, Islands Brygge, København, Hovedstaden, 12 jan 1905 - 2 jan 2013
• Clara Henriette Frandsen, Rødbyvej, Nakskov, Lolland, Sjælland, 25 sep 1905 - 24 jan 2013

• Ane Elvilly Korsgaard Olsen, Alliancehaven, Slagelse, Sjælland, 24 apr 1906 - 8 feb 2013
• Gudrun Margrethe Kristiansen, Stævnhøj, Taulov, Fredericia, Syddanmark, 3 maj 1906 - 15 jan 2013
• Maja Iris Ellemann, Højdevang sogn plejehjem, Sundbyvestervej, København, Hovedstaden, 12 jun 1906 - 15 sep 2013
• Petra Pedersen, Skolevej, Billund, Syddanmark, 20 jun 1906 - 18 apr 2013
enke, Gladsaxe sogn, Gladsaxe, Hovedstaden, 21 sep 1906 - jul-sep 2013
enke f. Klaustrup?, Nørregades Pl.hj?., Herning, Midtjylland, 16 okt 1906 - jan-mar 2013
• Ellen Ulrikka Omdal, Albo, Albertslund (tilflyttet fra Rubinsteinsvej, København SV jan-mar 2012), Hovedstaden, 22 dec 1906 - 30 aug 2013

• fraskilt Karna Krøier, Skibelundvej, Vanløse, København, Hovedstaden, 29 mar 1907 - 6 jan 2013
• Kirsten Marie "Mie" Andersen, Kærdalen, Vejen, Syddanmark, 18 jul 1907 - 16 jun 2013
• Gretha Tolstrup, Holmegårdsparken, Ordrup, Gentofte, Hovedstaden, 13 aug 1907 - 1 feb 2013
• Astrid Pedersen, Engparken, Rørbæk, Rebild, Nordjylland, 2 dec 1907 - ca 20 jan 2013
• Elisa Kirstine Thomsen, Sydtoften, Grindsted, Billund, Syddanmark, 10 dec 1907 - 19 feb 2013

• Ella Johanne Svensson Clausen, Roersvej, Odense C, 2 feb 1908 - 24 sep 2013
• Agnes Elisabeth Andersen, Søndre, Viborg, 19 feb 1908 - 1 aug 2013
• Vera Margrethe Nielsen, Tingager Pl.hj., Ringe, Faaborg‑Midtfyn, 20 feb 1908 - 13 nov 2013
• ugift Sara Hansen, Lemvig, Lemvig, 26 apr 1908 ‑ 26 maj 2013
• Elisabeth Høgel, Kongsbergvej, Gødvad, Silkeborg, 27 apr 1908 - 15 feb 2013
  4 maj 1908 fraskilt Fanefjord, Vordingborg ‑ jul‑sep 2013
• Karen Mueller (født i Sovjetunionen), Holmegårdsparken, Ordrup, Gentofte, 31 maj 1908 ‑ 27 sep 2013
13 jun 1908 Maribo, Lolland – jan-mar 2013
• Else Frenning, Hvorup sogn, Nørresundby, Aalborg, 16 jun 1908 - 12 maj 2013
• Rashilda Johanne Kirstine Petersen, Præstekærsgård, Horne, Faaborg‑Midtfyn, 17 jul 1908 - 3 sep 2013
• Erna Augusta Althoff Boysen, Husumvej, Langenæs, Aarhus, 17 aug 1908 - 31 dec 2013
• Camilla Hedegaard, Søbo, Bogense, Nordfyns, 25 aug 1908 - 10 maj 2013
• Ingeborg Marie Nielsen, Rørdamsvej, Hillerød, 2 sep 1908 - 28 mar 2013
Uidentificeret enke Herritslev, Guldborgsund, 18 sep 1908 ‑ 2.kvt 2013
• Anna Maria Gadegaard Sørensen, Brændkjær sogn, Kolding, 7 okt 1908 - 17 jun 2013
• Gerda Petra Lillie, Ingeborggården, Flintholm, Frederiksberg, 12 dec 1908 - 2 feb 2013
• Esther Krag Andersen, Kærgården, Otterup, Nordfyns, 17 dec 1908 - 19 sep 2013
• Valborg Worsøe, Kildedal, Skals, Viborg, 26 dec 1908 - 19 maj 2013
• Anna Martine Poulsen, Herborg, Videbæk, Ringkøbing‑Skjern, 27 dec 1908 - 14 aug 2013
 
Mænd døde fra 1 jan 2013 - 31 dec 2013:

Aage Kristian Nielsen, Thorshøj, Thorsø, Favrskov, Midtjylland, 29 nov 1904 - 6 feb 2013

• gift Kjeld Jacobsen, Bakkegården, Bagsværd, Gladsaxe, Hovedstaden, 19 maj 1907 - 18 jan 2013
• Henrik Marinus Andersen, Æblehaven, Haarby (tilflyttet fra Flemløse 2013), Assens, Syddanmark, 5 jul 1907 - 6 jul 2013
• Jens Morten Pedersen, Margrethecentret, Maribo, Lolland, Sjælland, 3 sep 1907 - 12 aug 2013
• Iver Sørensen, Stouby, Hedensted, Midtjylland, 23 sep 1907 - 5 mar 2013

• Niels Thorup, Klovborg sogn (tilflyttet fra Nørre Snede sogn 2012), Ikast‑Brande, Midtjylland, 11 feb 1908 - 7 sep 2013
• Martin Nissen, Gilleballehus, Ærøskøbing, Ærø, Syddanmark, 16 aug 1908 - ca 15 sep 2013
• Jens Sørensen, Løkken, Hjørring, Nordjylland, 15 nov 1908 - 17 nov 2013

• Hans Høy Christensen, Johannesgården, Vanløse, København, 4 mar 1909 - apr-jun 2013
• ugift Knud Frydendahl Pedersen, Blomsterengen, Holsted, Vejen, 23 aug 1909 ‑ 28 jan 2013
• Anders Nielsen, Vinkelvej, Frederikshavn, 20 sep 1909 - 6 jan 2013
• Jens Grønbjerg, Dixensminde, Jels, Vejen, 31 okt 1909 - 23 feb 2013
 

 


Kvinder døde fra 1 jan 2014 - 31 dec 2014:

• fraskilt Agnes E From Steenstrup, Benediktehjemmet, Asminderød, Fredensborg, Hovedstaden (2005-2008 i Errindlev, Holeby, Lolland, Sjælland), 24 nov 1903 - 1 mar 2014

• Esther Frederikke Wassilefsky, Tietgens Allé, Odense, Syddanmark, 7 dec 1905 - 14 jul 2014

• Thora Nielsen, Odinsgade, Aalborg, Nordjylland, 6 mar 1906 - 3 maj 2014
• Alice Edith Wiberg-Larsen, Mitchellsstræde, Gentofte, Hovedstaden, 17 mar 1906 - 1 jul 2014
• Karen Astrid Kirstine Poulsen, Ålsgårde, Hellebæk (tidl. Hornbæk sogn), Helsingør, Hovedstaden, 13 dec 1906 - 26 jan 2014

• Dorthea Jensen, Kildehaven, Viborg, Midtjylland, 11 mar 1907 - 26 jul 2014
• Betty Elfrida Funk, Kærbo, Rothesgade, Østerbro, København, Hovedstaden, 9 apr 1907 - 18 nov 2014

• Mette Dusgaard Jørgensen, Beringshaven, Holstebro, 8 feb 1908 - 8 jan 2014
• Nikoline Gertrud Høst Petersen, Bystævneparken (tilflyttet fra Borups Allé i 2013), København, 22 mar 1908 - 25 feb 2014
• Gudrun Helene Munch, Frederiksbroens plejecenter, Georgsgade, Odense, 21 maj 1908 - 21 sep 2014
• fraskilt Anna Andreassen, Grønnegade, Aarhus C, 11 jun 1908 - 11 jan 2014
  7 jul 1908 - apr-jun 2014 Fredens, Odense
• Anna Margrethe Andersen, Skjern, Ringkøbing‑Skjern, 22 jul 1908 - 11 maj 2014
• ugift Marie Frederikke Walsted, Håndværkerhaven, Emdrup, København, 28 aug 1908 - 3 maj 2014
• Hanne Marie Ploug Christensen, Lindelse, Langeland, 29 sep 1908 - 2 mar 2014
• Hedvig M Gyde Jensen, Aabo, Aakirkeby, Bornholm, 15 okt 1908 - 14 maj 2014
• Anna Hørlyck, Øster Snede pl.c., Hedensted, 27 okt 1908 - 18 jul 2014
• ugift 'Søster' Gudrun Frederiksen, Othello, Fredericia, 5 nov 1908 - 25 nov 2014
• Marie Hansen, Varnæs, Aabenraa, 22 dec 1908 ‑ jul‑sep 2014
• Else Vosbein, Vejlby-Risskov, Aarhus, 24 dec 1908 ‑ 12 mar 2014
• Lykke Valborg Jensen, Lions Parken, Nørresundby, Aalborg, 30 dec 1908 - 14 sep 2014

• SoFie Augusta Pedersen, Østergade, Hesselager, Svendborg, 1 jan 1909 - 23 dec 2014
• Inger Charlotte Ovesen, Tingbjerghjemmet, Midtfløjene, Brønshøj, København, 5 jan 1909 - 2 sep 2014
• Alice Pedersen, Mørkhøjvej, Gladsaxe, 1 feb 1909 ‑ 27 jan 2014
• ugift Emma Sørensen, Idrætsvej, Strib, Middelfart, 23 feb 1909 - 11 jun 2014
18 mar 1909 - apr-jun 2014 (født i USA) Fredens, Odense
25 mar 1909 - jul-sep 2014 Bispebjerg, København
• Anna Sofie Larsen, Rønnebærparken, Dannemare (tidl. Græshave), Lolland, 22 apr 1909 ‑ 7 sep 2014
• Henriette Margrethe Lyster Ovesen, Højdevang sogns Plejehjem, Sundby, Amager, København, 8 maj 1909 - 17 jul 2014
13 maj 1909 - jan-mar 2014, Solvang, København
• Elna Kristine Nielsen, Vamdrup, Kolding, 21 jul 1909 ‑ 8 mar 2014
• Gudrun Sørensen, Lunderskov, Kolding, 5 aug 1909 ‑ 19 sep 2014
• Pia Lydia Nøddelund, Konkylievej, Hvidovre, 17 aug 1909 - 25 jul 2014
• skilt 'Kis' Petra Lau(e)ntine Breilund Munk, Hjortespring, Herlev (tilflyttet dec 2013 fra Ryparken, Kbh Ø), 2 okt 1909 - 20 dec 2014
• Astrid Rebekka Thomsen, Mariebo, Tversted, Bindslev, Hjørring, 11 okt 1909 - 16 jan 2014
• Bodil Maria Søltoft, H. C. Andersens Gade, Horsens, 28 okt 1909 - 21 dec 2014
• ugift Edel Margretha Sørensen, Elga Olgas Vej, Frederiksberg, 1 nov 1909 - 31 mar 2014
• ugift Olga Nørkjær, Sommersted plejehjem, Haderslev, 29 nov 1909 - 21 jul 2014
• Eva Lund (Stougård) Andersen, Aulum, Herning, 17 dec 1909 - 15 jan 2014
• Julie Marie Nielsen, Vestergade, Åbybro, Jammerbugt, 24 dec 1909 - 11 feb 2014
• Kirstine Randeris, Præstelund, Durup, Skive, 25 dec 1909 - 27 jan 2014

11 jan 1910 - jul-sep 2014 Torup, Halsnæs
• ugift Ragnhild Kryger, Akaciegården, Frederiksberg, 6 feb 1910 - 4 aug 2014
• Ingeborg Kristence Pedersen, Eggersvej, Hellerup, Gentofte, 20 feb 1910 - 5 feb 2014
• Inga Ludvigsen, Grønnegade, Aarhus C, 12 mar 1910 - 20 apr 2014
• Anna Louise Svendsen, Hammerum, Herning, 19 mar 1910 - 18 aug 2014
• Harriet H. Meineche Mikkelsen, Digterparken, Grenaa, Norddjurs, 7 apr 1910 - 6 jan 2014
• Marie Jørgensen, Sankt Marie sogn, Sønderborg, 12 apr 1910 - 17 jul 2014
• Julie Marie Nielsen, Vejen, Vejen, 26 maj 1910 ‑ 20 apr 2014
• Karen Hansen, Smidstrup, Vejle, 1 jun 1910 ‑ 11 dec 2014
• ugift Søsta Elvira Christiansen, Sanderum, Odense, 5 jun 1910 - 5 feb 2014
• Olga Kristine Jensen, Sæby, Frederikshavn, 8 jun 1910 - 7 sep 2014
• Herborg Sandholdt, Augustenborg, Sønderborg, 4 jul 1910 - 4 apr 2014
• fraskilt Eva Wolsgaard, Hestehavevej, Højbjerg, Aarhus, 31 jul 1910 - 26 sep 2014
• Martha Kathrine Johansen, Haderslev, 1 aug 1910 ‑ 26 okt 2014
• Ellen Frank Nielsen, Carl Plougs Vej, Birkerød, Rudersdal, 8 aug 1910 - 8 jun 2014
• Dagny Lund, Rødding, Vejen, 28 aug 1910 ‑ 19 aug 2014
  7 sep 1910 - jan-mar 2014 Hadsund, Mariagerfjord
• Signe Johansen, Voldum, Favrskov, 15 sep 1910 ‑ 4 nov 2014
• Helga Kirkebjerg, Antvorskov, Slagelse, 23 sep 1910 ‑ 4 jan 2014
• Anna Sophie Riis, Børkop, Vejle, 5 okt 1910 ‑ 14 aug 2014
14 nov 1910 - jan-mar 2014 Johannes Døbers, København
• Ellen Larsen, Præstemarken, Stubbekøbing, Guldborgsund, 16 nov 1910 - 4 jan 2014

 


Mænd døde fra 1 jan 2014 - 31 dec 2014:

• Carl Nielsen, Æblehaven, Haarby, Assens, Syddanmark, 20 apr 1908 - 28 jul 2014
• gift Aksel R Røhling, Sct. Mikkelsgade, Slagelse, Sjælland, 4 jul 1908 - 24 mar 2014
• Ove Kristian Jensen, Æblehaven, Haarby, Assens, Syddanmark, 14 okt 1908 - 3 jul 2014
• Poul Henrik Kristiansen, Kaj Munksvej, Nykøbing F., Guldborgsund, Sjælland, 22 okt 1908 - 19 jan 2014
• Djalmar Sylvester Andersen, Holmelundsvej, Hvidovre, Hovedstaden, 31 dec 1908 ‑ 24 apr 2014

• Laurits Martin Christensen, Nybøllevej, Ledøje, Egedal, 15 feb 1910 - 10 jan 2014
• Christian Thuesen, Christiansfeld, Kolding, 29 apr 1910 - 23 jun 2014
• Arne Diemer (født i Sverige), Aldersrovej, Silkeborg, 17 okt 1910 - 6 sep 2014
• Thorvald Madsen, Nedergården, Uldum, Hedensted, 25 okt 1910 - 9 aug 2014
• Anders Jørgensen, Korsløkke sogn, Odense, 30 okt 1910 - 30 apr 2014

• Svend Baier, Munkebjerg, Odense, 9 jan 1911 ‑ 8 feb 2014
• Einar Johannes Petersen, Blegdammen, Randers, 17 feb 1911 - 29 jan 2014
• Harald Ludvig Pedersen, Kisumparken, Brøndby Strand, Brøndby, 29 jun 1911 - 27 mar 2014
• gift Martin Hansen, Søndersø, Nordfyns, 4 jul 1911 ‑ 8 dec 2014
• gift sølvsmed Mogens Bjørn-Andersen, Tejn, Bornholm, 26 jul 1911 - 3 maj 2014
• Peter Christian Christensen, Christians, Sønderborg, 10 okt 1911 - 6 jul 2014
• kredslæge Agner Vestergaard Rasmussen, Bramdrup, Kolding, 26 okt 1911 - 21 jan 2014
• gift bogtrykker Hans Langkjær, Gunderød, Karlebo, Fredensborg, 29 nov 1911 - 11 dec 2014


Lav din egen hjemmeside med mono.net